Перегляд вмісту директорії після переходу (bash)

Продовжую писати статті про аліаси в убутні. Дуже часто нам потрібно переглянути поточний вміст директорії. Виклик команди ls без параметрів видає не дуже читабельний список. Як це обійти читаємо в даній статті.

Аліаси в linux - оптимальний спосіб

Раніше я використовував стандартні Аліси. Тобто якщо було потрібно я виконував команду alias в терміналі і все готово.

.bashrc - міг ще у цьому файлі прописати. Але у цього метода є один недолік - неможливо використовувати аліаси у своїх скриптах. В цій статті я розкажу як краще використовувати аліаси.

Видаляємо процеси за допомогою регулярки

Часто трапляються випадки коли необхідно видалити процес. Лізти в top пізніше кілати по ірідшці досить проблемна штука. Потребує додатковий час і нервів. Є досить простий елегантний спосіб як за допомогою не дуже складної команди грохнути декілька процесів. Отже погнали ;)

Як видалити Teamviewer з Ubuntu (linux)

Встановив я тімвювер, здається все ок поцокав поцокав треба видалити, не тому що не підійшла а просто тому що рідко користуюсь. Зайшов в менеджер програм убунту його немає. Шукаю, шукаю немає і крапка. Але все ж таки я його видалив :P

Команда shutdown

shutdown -h now

Сьогодні ми поговоримо про те як виключати і перегружати компютер за допомогою командного рядка. Ця команда є дуже простою і корисною, так як виключення компютера чи перезавантаження можна здійснювати за розкладом. Цікаво?

Архівуєм директорію

tar zcvf ivan-$(date '+%Y%m%d').tgz --exclude=.svn ivan/

Команда яка дозволяє швидко заархівувати директорію. Параметр --exclude не архівує вказаних файлів. Виконавши команду у нас получиться архів з назвою ivan-20120520.tgz