Як я розробляв свій блог

Насправді не все так просто як насправді. Запуск блогу (сайту) на перший погляд здається простим але все ж таки коли запускаєш свій власний сайт хочеться що б все було класно, тут і починаються перепони.

Перепони починаються з вибору cms. Здається тут все просто взяв wordpress і вперед. Але попробувавши його я переконався що його прожорливість мені не до вподоби.

Дальше перебравши ще парочку CMSок я зустрівся з наступними недоліками:

 • Убогий функціонал
 • Великі вимоги до ресурсів
 • Відсутність модульності
 • Необхідність розбиратись в чужому не завжди прикрасному коді

Загальна картина це та що у цих систем в яких кльовий функціонал код не до вподоби або система їсть немало ресурсів.

На цьому етапі я вирішив вбити двох зайців одночасно. Перш за все почав вчити новий фреймворк, по друге написав для себе сайт. Для себе я вирішив спробувати Yii. Yii - це цікавий і легкий фреймворк в першу чергу. Писати на ньому досить легко. Хороша документація.

Звісно просидівши декілька днів розібравшись більш менш детально в роботі розумієш що системам в яких більше 100 рядків коду важко бути ідеальним у всьому. Тобто одне щось зроблено краще одне щось гірше, але в цілому мені сподобалось.

Ось декілька порад для нових блоггерів:

 • Старайтесь знайти золоту середину між функціоналом і між ресурсами.
 • Не старайтесь реалізувати всі ідеї відносно блогу які ви собі придумали. Зробіть основне і запустіть блог
 • Готуйте контент заздалегідь

Ось так нехотівши писати Hello World пост постарався написати щось цікаве. Як тільки зроблю форму коментарів відписуйте як вам перша стаття

Коментарів: (2)

 1. Адріян
  Адріян 2013-07-27 18:06 Відповісти
  Ви написали "Насправді не все так просто як насправді." Що за маячня?! Якщо насправді все просто, то ви стверджуєте, що таки не все так просто. А якщо на справді, все не просто, то насправді все таки просто.
  CMS це все таки жіночого роду. І не "прожорливість" а прожерливість, але, мабуть, і такий варіант не правильний, оскільки, можливо, правильно обжерливість.
 2. funivan
  funivan 2013-07-29 16:04 Відповісти
  Слово "прожорливість" додам у словник і постараюсь замінити його іншим =) А про "насправді" я з вами не погоджуюсь)