Якість коду має значення

Постараюсь написати цикл статей про те як краще писати код. Деякі правила я сам придумав інші прочитав у книжках, але суть у них одна. Кращий код - кращий проект.

З чого все почалось

Деякий час я займався стандартною розробкою сайтів. Що я маю на увазі? Скинули ТЗ, обговорили питання, написав сайт, отримав гроші. Наступні задачі нічим не відрізнялись. Це хороший старт але якість коду в цих проектах була на низькому рівні.

Зараз я займаюсь підтримкою одного проекту. Перевага даної роботи полягає в різноманітті задач які трапляються на моєму шляху. Ці задачі привели мене до того, що якість коду має значення.

Для чого нам код

В першу чергу ми пишемо код для того що б виконати певні задачі. В другу чергу від його якості залежить як важко буде його підтримувати.

Коли працюєш над одним проектом і відкриваєш написаний власноруч код розумієш що насправді не все так просто як насправді. І починаєш тупо переписувати робочий код. Не тому що він погано працює а тому що ти нічого в ньому не розумієш. Коли пишеш здається все логічно і зрозуміло, коли закрив редактор і відкрив файл через пів року важко навіть деколи підтвердити що ти автор.

Прочитавши декілька книг я зрозумів що якісний код це:

 • швидке відлагодження;
 • швидке доповнення;
 • швидкий рефакторинг;
 • простіше життя

Я php розробник і у всіх наступних статтях я постараюсь розказати як писати хороший php код. Ці ідеї допустимі і до інших мов програмування, але орієнтовані саме на php. 

Цитати:

Коли кодиш просто що б виконати задачу нічого хорошого з цього не вийде.

Краще займатись підтримкою одного проекту аніж штамампувати сотні інших.

Завжди думайте про якість коду. ЗАВЖДИ!

Коментарів: (4)

 1. Null
  Null 2013-07-25 17:05 Відповісти
  Взагалі то на мою думку краще притримуватися загально визнаних стандартів кодування. Наприклад: "Zend Framework Coding Standart for PHP". В мене на роботі є внутрішні стандарти кодування і документ на 20 сторінок. Я за стандартизацію.)
 2. Bartash
  Bartash 2013-08-15 16:04 Відповісти
  Стандарти мало допоможуть. Та, у межах однієї контори реалізувати таке можна, але таки кожна контора впровадить свої, і рух програміста за вектором зарплати між контор все одно буде обтяжений звиканням до нових стандартів (які ще й не факт, що такі класні й ліпші за ті, які він знавав).

  Інша справа, що код має приємно пахнути і мати не макаронно-паштетне походження. :)
 3. Santa
  Santa 2014-03-11 09:09 Відповісти
  швидкий рефакторинг;
  Хіба дійсно якісний код - це не відсутність потреби його рефакторити?
 4. funivan
  funivan 2014-03-17 12:12 Відповісти
  2Santa У вас може бути бездоганний код, але якщо ви його підтримуєте, ви завжди щось міняєте. Наприклад необхідно додати новий функціонал і ви бачите що у вас уже є 20% методів, які реалізують його. Ви починаєте їх кудись виносити і створювати класи. Відповідно має бути можливість швидко від'єднати частину функціоналу, винести, перейменувати метод для більш логічного значення. Як на мене розвиток коду це завжди цикл рефакторингу. Бо якщо цим не займатись тоді у вас буде багато класів з однаковими реалізаціями одного і того самого ;)