Автоматичне налаштування ubuntu

Знайшов дуже класні штуки які допомагають відкинути рутину і правильно налаштовувати комп'ютер. Під словом правильно я маю на увазі запустити 1ну команду з терміналу і налаштувати 10-... комп'ютерів. Це оглядова стаття і в ній я розкажу передісторію.

Нудний вступ

Якось я встановив собі лінукс. В далекому якомусь там році, поколупався нічого не вийшло, зніс. Через деякий час знову те саме. І ось десь декілька років назад я вирішив свої 95% часу витрачати у системі linux.

Перед цим спробувавши декілька дистрибутивів вирішив зупинись на ubuntu. Якщо дати коротку характеристику дистрибутиву тоді я б сказав так: "встановив і працюй". По замовчуванні підтримує багато заліза, має непоганий набір програм. Сиджу я на gnome 2 і мені нормально =) Дальше розкажу ближче по суті.

З чого все почалось

Появився нетбук і поставив Ubuntu. На роботі оновили конфігурацію комп'ютерів вирішив і там поставити ubuntu. І це все добро якось треба підтримувати у подібному стані. Гарячі клавіші, набір програм і інше.

До речі на роботі почали встановлювати менеджерам теж linux (я порадив і я підтримую ці комп'ютери) і всіх їх потрібно налаштувати.

Хтось може сказати що все це елементарно: зайшов, клацнув, перетягнув, поміняв, два рази ще цокнув. Ну з одної сторони це так, але з іншої, якщо у вас 10 комп'ютерів, або 15, або якщо на деяких комп'ютерах конфігурація може мінятись.

А ще одна з проблем це монотонність роботи. Навіть своїх комп'ютери не бажаю налаштовувати в ручну так як це нудно і дуже скучно.

Командний рядок

Це ..., ну це просто .... . Немає слів =) Взагалі я вважаю що це сама крута штука - командний рядок. А якщо правильно сказати тоді: "набір консольних утиліт - потужний інструмент в умілих руках"

Налаштовуємо ubuntu

Свої комп'ютери я налаштовую просто. Є один скрипт в якому зібрані команди. Запустив і готово. Нічого складного. Про більшість команд я постараюсь написати на своєму блозі, думаю вони будуть корисними.

Puppet

Puppet - це інструмент який дозволяє керувати конфігураціями комп'ютерів.

Puppet складається з двох частин. Сервер і клієнт. На сервері ви пишете маніфест який буде застосовуватись до клієнтів.

Це дуже зручний інструмент який дозволяє налаштувати фактично безліч комп'ютерів за декілька секунд. Але для того що б налаштувати декілька комп'ютерів як мінімум необхідно знати як налаштувати 1н. Тому в декількох наступних статтях я розкажу про те як налаштувати систему під свої потреби. Всі команди в терміналі і без використання миші. Спостерігайте за тегом "Автоматичне налаштування ubuntu"

Цитати

Автоматизуйте все що можна.

Шукайте корисні команди.

Командний рядок наше все.

Корисних команд багато не буває.

Коментарів: (1)

  1. MrVigner
    MrVigner 2013-09-25 20:08 Відповісти
    Ну масово налаштовувати компи з убунту ще не приходилось, а свій один той нема що налаштовувати практично. Кодеки під час встановлення завантажують, оновлення теж. Все що лишається - це поставити декілька потрібних програм та й все =)
    \\ Доки не познайомився з убунтою (ще 10.10 тоді була найновіша), то думав що лінкс це щось типу суцільного терміналу :-D