Аліаси в linux - оптимальний спосіб

Раніше я використовував стандартні Аліси. Тобто якщо було потрібно я виконував команду alias в терміналі і все готово.

.bashrc - міг ще у цьому файлі прописати. Але у цього метода є один недолік - неможливо використовувати аліаси у своїх скриптах. В цій статті я розкажу як краще використовувати аліаси.

Менше коду - менше помилок

Проблема постала коли у мене був аліас і пізніше я захотів використати його у скрипті. Від того часу я почав писати тільки функції. Потрібно розглянути якийсь приклад, так буде простіше зрозуміти до чого я веду.

Аліас як функція

apt-get () {
   sudo apt-get $@
}

Для того що б кожен раз не вбивати в терміналі sudo apt-get install або ще якісь такі штуки, я просто записав цю функцію у файл і підключаю чого у файлі .bashrc Тепер при використанні командного рядка я просто набираю apt-get без sudo і якщо потрібно вводжу пароль. Досить зручно.

Що б використати цю функцію у моїх скриптах. Я у кожному з них підключаю свій файл з бібліотекою функцій. Особисто я організував роботу так: Створив директорію custom у ній файл lib.sh Якщо функцію використовую декілька раз просто заношу у цей файл і підключаю в своїх скриптах. Все досить просто =)

Підключення файлу у bash скрипті

Для того що б підключити файл є декілька способів. Я б назвав їх "короткий" і "зрозумілий"

source ~/custom/lib.sh;

Або інший спосіб

. ~/custom/lib.sh;

Який спосіб як назвати вирішувати вам. Ці два варіанти не перевіряють наявність файлу а просто підключають його і все. Для того що б підключати тільки існуючий файл необхідно вставити наступний код:

 test -f ~/custom/lib.sh && source ~/custom/lib.sh;

Іншими словами так: якщо файл існує підключаємо його.

Ось і все. Особисто я рекомендую використовувати функції так як вони спрощують повторюваність і можна їх підключати куди хочете. В наступних статтях я розкажу про деякі (можливо і про всі) корисні функції які я використовую у своїх bash скриптах.