Маніпулюємо фотографіями з консолі або швидкий ресайз картинок

Бути програмістом кльово. Ось реальний приклад: розміщую товар на дошці оголошень, зробив фотки, вирівняв яскравість, контраст, завантажую 8 фоток і тут тидиш: максимальний обєм файлу 5мб. "Ололо" - подумав я і відкрив термінал.

Швидко розшарюємо доступ до файлів

Недавно стикнувся з ситуацією коли треба швидко дати доступ до папки всім комп'ютером у локальній мережі. Знаючи що фтп треба налагоджувати вирішив піти другим шляхом.
Мене прикалують програми які ставиш 1ю командою і запускаєш одною командою, а дальше вони працюють. Непотрібно писати конфіги, ще якісь сервіси запускати, все просто працює.

Plantronics c620 в Ubuntu - як виправити баг при зміні звуку

Я чесно кажучи часто офігіваю з виробників заліза але так само прозріваю і з програмістів які пишуть софт.
Стаття буде про дивний баг в лінуксі зв'язаний з кльовою гарнітурою plantronics c620. Але що саме цікаве, я знайшов як цей баг виправити.

Дізнаємось усю можливу інфомрація про файл/папку

Shell класний тим, що можна дуже просто виконати команду в один рядок і вона зробить все що треба. Єдиний недолік це кількість знань яку необхідно мати для всіх маніпуляцій. Я часто пишу конфігураційні файли в системі puppet і там є класна опція onlyif тобто виконуємо деяку команду тільки при певних умовах. Отже Як на bash дізнатись хто є власником папки?

Перегляд вмісту директорії після переходу (bash)

Продовжую писати статті про аліаси в убутні. Дуже часто нам потрібно переглянути поточний вміст директорії. Виклик команди ls без параметрів видає не дуже читабельний список. Як це обійти читаємо в даній статті.

Аліаси в linux - оптимальний спосіб

Раніше я використовував стандартні Аліси. Тобто якщо було потрібно я виконував команду alias в терміналі і все готово.

.bashrc - міг ще у цьому файлі прописати. Але у цього метода є один недолік - неможливо використовувати аліаси у своїх скриптах. В цій статті я розкажу як краще використовувати аліаси.

Автоматично налаштовуємо клавіатуру в ubuntu (gnome)

Одного разу було потрібно мені автоматично налаштовувати мови на комп'ютері. Тобто розкладку клавіатури. І мало того задача була ще трохи складніша. Не просто додати чи видалити якусь розкладку а і встановити її в певному порядку.

Термінал